Jak poprawnie stosować nagłówki w strukturze strony?

Jak poprawnie stosować nagłówki w strukturze strony?

Jak poprawnie stosować nagłówki w strukturze strony?

SEO w ostatnich czasach stało się popularnym tematem. Pozycjonowanie stron www jest ważną kwestią w temacie reklamy sklepu czy strony blogowej. Nasi specjaliści są ekspertami w tym temacie, jednak nie jest to temat zarezerwowany tylko dla wybrańców. Pora uchylić rąbka tajemnicy i skupić się na jednym z elementów SEO: nagłówkom. Są one bardzo ważne w strukturze strony, a wpływ nagłówków na SEO jest nieoceniony.

Znaczenie nagłówków

Nagłówki pełnią sporo funkcji na stronie. Po pierwsze, są sposobem na zróżnicowanie treści na stronie, sprawiając że strona jest przystępniejsza dla użytkownika. Po drugie, przeglądarki zwracają na nie dużą uwagę. A po trzecie, strona wygląda po prostu lepiej gdy wszystkie treści są uporządkowane. Nagłówki dzielą się w zależności od rozmiaru. H1 to największy nagłówek, zostawiany na tytuł i mający największe znaczenie. Dalej są H2 oraz H3, które działają jako “śródtytuły“, czyli małe tytuły które pomagają w hierarchizacji. Istnieją również nagłówki H4, H5 oraz H6, które służą mniejszym zabiegom wspomagających stronę. Jednak najważniejszą częścią są nagłówki H1, H2 oraz H3, gdyż wyszukiwarki internetowe biorą je w dużym stopniu pod uwagę. W dzisiejszych czasach strona WWW nie może obyć się bez nagłówków.

Jak dobrze korzystać z nagłówków?

W naszej firmie oferujemy bardzo wysokiej jakości usługi zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych, jednak samemu warto również znać ich podstawy. W tematyce nagłówków najważniejsze to pamiętać o ich właściwościach. Struktura nagłówków jest logiczna i przystępna, więc poznanie jej nie będzie dużym problemem. H1 to tytuł, który powinien pojawić się co najmniej raz, jednak nie powinien być on nadużywany. Należy w nim umieścić najważniejsze słowo lub słowa kluczowe dla danej strony. Nagłówek H2 to rozdzielenie danego kawału informacji na mniejsze części. Tekst staje się przejrzystszy, a sama strona lepsza dla robotów wyszukiwarek. Nagłówek H3 stanowi rozwinięcie nagłówka H2 (Można to porównać do książki, gdzie H1 to tytuł, H2 to rozdziały a H3 to akapity. Warto zauważyć że bardzo często rozdziały akapitów nie posiadają. Tak samo nagłówek H3 nie zawsze występuje wraz z nagłówkiem H2).

Nagłówki są ważne w optymalizacji strony internetowej. Ich prosta oraz schludna struktura w znaczący sposób wpływa na skuteczne pozycjonowanie się strony. Poza faktem, że wyszukiwarki zwracają na nie sporą uwagę, nagłówki pełnią również funkcje dekoracyjne. Dobrze sformatowane nagłówki zwrócą oko wielu internautów przeglądających stronę.