Co to SEO? (Search Engine Optimalization)

Projektowanie stron www Bielsko - Biała, Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Szczyrk, Bystra, Buczkowice, Tychy, Pszczyna, Goczałkowice Zdrój, Brzeszcze, Oświęcim, Skoczów, Cieszyn, Wilkowice, Pisarzowice, Brenna, Żywiec.

Pozycjonowanie stron internetowych to termin używany na określenie zabiegów potrzebnych do tego, aby strona pojawiła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania na dane słowa kluczowe.

Robot (GoogleBot) wyszukiwarki pobiera zawartość Twojej strony i przechowuje ją w bazach danych zwanymi “indeksami”. Stąd moment pojawienia się strony w wynikach wyszukiwania nazywa się “zaindeksowaniem”.

Indeksowanie polega na pobraniu zawartości strony i ocenie jej zawartości, w kontekście pozostałych stron w indeksie. Celem Google jest zaindeksowanie wszystkich stron dostępnych w internecie i odświeżanie indeksu co pewien okres, rejestrując wprowadzone zmiany.

Co decyduje o naszej pozycji w Google?

O pozycji w wyszukiwarce decydują algorytmy oceniające stopień powiązania strony z danymi słowami kluczowymi. Zadaniem takiego algorytmu jest określenie w jakim stopniu dana strona spełni oczekiwania internauty poszukującego danej informacji.Jednym z kryteriów pozycji Twojej strony jest tzw. “PageRank”. Jest to liczba określająca ogólną wartość witryny, wyrażona w skali 0-10. Natomiast czynniki mające wpływ na jego wartość to m.in. wiek domeny, im starsza tym lepiej bo jest już znana algorytmowi Google,  oraz ilość + jakość linków prowadzących do Twojej domeny. Ilość świadczy o jej popularności, natomiast bardziej istotna jest jakość tych linków – jeden link na stronie o wartościowej treści i powiązanej tematycznie jest wart więcej niż tysiąc linków na przypadkowych podstronach rozrzucanych przez automaty dużych firm obsługujących po kilkadziesiąt klientów na raz.