Google Speed Update a mobilne wyniki wyszukiwania

Projektowanie stron www Bielsko - Biała, Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Szczyrk, Bystra, Buczkowice, Tychy, Pszczyna, Goczałkowice Zdrój, Brzeszcze, Oświęcim, Skoczów, Cieszyn, Wilkowice, Pisarzowice, Brenna, Żywiec.

Speed Update to kolejny czynnik rankingowy obejmujący jedynie mobilną wyszukiwarkę (page speed już od jakiegoś czasu jest brany pod uwagę w desktopowych wyszukiwarkach). Google nieraz zwracało uwagę na właściwą optymalizację stron pod względem szybkości ich ładowania. Były to jednak rekomendacje, a szybkość nie była pełnoprawnym czynnikiem rankingowym – od lipca 2018 uległo to zmianie. Czynnik ten pod uwagę bierze czas ładowania strony na smartfonie (lub tablecie), strony które nie wczytują się błyskawicznie, są przesuwane w dół w rankingu, w mobilnych wynikach wyszukiwania.

Pomimo zapewnień Google, że Speed Update nie wprowadzi rewolucyjnych zmian w mobilnym rankingu a wpłynie jedynie na strony o najwolniejszym czasie ładowania., to jednak zmiana ta pokazuje jak istotne dla wyników wyszukiwania jest jakość treści. Serwisy posiadające wysokiej jakości treści wartościowe dla użytkowników, pomimo słabej wydajności utrzymają dotychczasowe pozycje w rankingu.

źródło:https://www.searchenginejournal.com/google-speed-update-is-rolling-out-now-for-all-users/260293/?utm_medium=Social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=auto-publish