Google Speed Update a mobilne wyniki wyszukiwania

Blog-Image-002

Speed Update to kolejny czynnik rankingowy obejmujący jedynie mobilną wyszukiwarkę (page speed już od jakiegoś czasu jest brany pod uwagę w desktopowych wyszukiwarkach). Google nieraz zwracało uwagę na właściwą optymalizację stron pod względem szybkości ich ładowania. Były to jednak rekomendacje, a szybkość nie była pełnoprawnym czynnikiem rankingowym – od lipca 2018 uległo to zmianie. Czynnik ten pod uwagę bierze czas ładowania strony na smartfonie (lub tablecie), strony które nie wczytują się błyskawicznie, są przesuwane w dół w rankingu, w mobilnych wynikach wyszukiwania.

Pomimo zapewnień Google, że Speed Update nie wprowadzi rewolucyjnych zmian w mobilnym rankingu a wpłynie jedynie na strony o najwolniejszym czasie ładowania., to jednak zmiana ta pokazuje jak istotne dla wyników wyszukiwania jest jakość treści. Serwisy posiadające wysokiej jakości treści wartościowe dla użytkowników, pomimo słabej wydajności utrzymają dotychczasowe pozycje w rankingu.

źródło:https://www.searchenginejournal.com/google-speed-update-is-rolling-out-now-for-all-users/260293/?utm_medium=Social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=auto-publish