SEO a Pozycjonowanie, gdzie jest różnica?

SEO a Pozycjonowanie, gdzie jest różnica?

Strona internetowa – Wstęp

Strona internetowa staje się coraz popularniejszą metodą prowadzenie usług w internecie, a także promowania produktów itp. Oczywiście, żeby nasza strona była na topie musimy o nią w jakiś sposób zadbać. Możemy na przykład zakupić usługę stworzenia strony internetowej wraz z jej promowaniem w sieci internetowej. Jednak na początku naszej przygody z otworzeniem witryny internetowej, musimy skupić się głównie na budowaniu marki przez różne systemy oferowane przez specjalistów. Wszystko zaczyna się tak naprawdę na rozrastającym się tworzeniu treści na stronie. Treść zawiera jak najwięcej umieszczonych słów kojarzących się z naszą marką, usługami, produktami itp.

Każda osoba, która wchodzi na naszą witrynę internetową, tak naprawdę wcześniej musiała na nią kliknąć. Z reguły po wpisaniu słowa kluczowego w wyszukiwarce, wyświetlają się strony, które mają w swojej treści słowo kluczowe wpisane w wyszukiwarkę. Ranking stron decyduje o ich popularności. Jeśli strona jest na najwyższych miejscach w rankingu, to wyświetla się na pierwszych stronach.

Prowadzenie strony w internecie to także z reguły jej popularyzowanie za pomocą wykorzystywania takich metod jak: pozycjonowanie czy też seo. Wszystko opiera się na tym, by nasza witryna internetowa była coraz bardziej popularna, co przełoży się na jej wysoki wynik w wyszukiwarkach i więcej osób będzie na nią wchodziło.

Przed podjęciem decyzji wybrania najlepszej oferty musimy się zastanowić czy chcemy pozycjonowanie stromy www jako skuteczne pozycjonowanie, czy też jako tanie pozycjonowanie? I Jaka tak naprawdę jest różnica pomiędzy pozycjonowaniem a seo?

SEO a Pozycjonowanie, czym się między sobą różnią?

Tak naprawdę technik promowania strony internetowej jest wiele, wszystko zależy od tego, jaką prowadzimy działalność, usługę typu: sklep, hurtownia czy może blog, strona promująca nasze produkty itp. Głównie słowa zawarte w tekście naszej witryny będą służyły do osiągnięcia wymarzonego celu, którym jest wysoki ranking w wyszukiwarkach internetowych. Jednak samych metod jest multum, jak już wcześniej wspomniałem. Wszystkie te metody są sklasyfikowane do dwóch pojęć: pozycjonowania i seo. Metoda seo to przede wszystkim zbudowanie pierwszej struktury, która w przyszłości będzie przynosiła efekty takie jak: popularność strony internetowej, większa jej oglądalność w sieci.

Skuteczne pozycjonowanie to użycie kilku kluczowych metod wchodzących w skład optymalizacji treści oraz optymalizacji technicznej. Optymalizacja treści to budowanie popularności strony na jej treści, natomiast optymalizacja techniczna to uzyskanie zadowalających efektów w sposób optymalizacji kodu źródłowego strony oraz jej struktury wraz z mechanizmami przetwarzania danych, licznych skryptów zawartych na stronie itp.

Na optymalizację treści składają się przede wszystkim:

 • Słowa kluczowe zawarte w tekście
 • Wyróżnienia treści strony za pomocą licznych znaczników html typu h1,h2 itp
 • Linkowania wewnętrzne
 • Opisywanie obrazków z użyciem słów kluczowych
 • Stworzenie unikalnego tytułu strony tak zwanego tagu.
 • Zagęszczenie słów kluczowych

Na optymalizację techniczną składa się przede wszystkim:

 • Uzyskanie szybszego ładowania strony internetowej
 • Dostosowanie witryny do wszystkich rodzajów urządzeń
 • Uzyskanie wydajniejszego kodu poprzez jej kompresje
 • Pozbycie się zbędnych słów, skryptów, struktur, wtyczek itp.
 • Użycie meta danych i adresów URL
 • Przyjazna nawigacja na stronie

Po seo przychodzi czas na jej pozycjonowanie, które w główniej mierze kontynuuje popularyzację danej strony. Polega na tak zwany Link building, czyli linkowaniu wewnętrznym i na zewnątrz strony, a także sprawdzaniu efektów pozycjonowania i ewentualnie ich poprawiania w celu osiągnięcia wymaganych założeń.

Pozycjonowanie lokalne to sposób na uzyskanie widoczności strony internetowej poprzez umieszczenia treści firmy w mapach Google.

Podsumowanie

Skuteczne pozycjonowanie strony w połączeniu z seo spowoduje, że nasza strona będzie popularna i na topie. Osoby będą częściej wchodzić na naszą witrynę. Będzie ona lepiej widoczna. Nasza sprzedaż również wzrośnie. Pozycjonowanie strony www  to również pozycjonowanie lokalne. Tanie pozycjonowanie lepiej zastąpić skutecznym pozycjonowaniem, co zagwarantuje nam widoczne efekty.